Yeni ‘Gladyatör’ sonunda görüntülendi


Yeni Zelandalı aktör Russell Crowe’un hayat verdiği Maximus ile Gladyatör filmi, 2000 senesine damga vurmuştu.

Şimdi, devam filmi Gladyatör 2 geliyor…

Çekimleri Sussex’te devam eden filmde Oscar ödüllü orijinal filmde Lucilla’nın yetişkin oğluLucius Verus rolünü Paul Mescal üstleniyor.

28 yaşındaki İrlandalı aktör, sette tam zırh giymiş şekilde görüntülendi.

Görünüşe göre bir dövüş sahnesi çekilmiş gibi, kanlı ve morarmış bir makyaj yapılmıştı.

Gladyatör 2’nin çekimleri ilk olarak Fas’ta başladı.

Savaş sahneleri için zemin temizlendi ve aktörlerin at sırtında tam zırhla sahada fırtına gibi estiği görüldü.

Yıllardır söylendiği gibi devam filmi, Commodus’un yeğeni ve Maximus’un eski sevgilisi Lucilla’nın (Connie Nielsen) oğlu Lucius’u (Paul) konu alacak.

Lucius orijinal Gladyatör’de, savaşlarında Maximus’u idol alan Spencer Treat Clark tarafından canlandırılmıştı.

Devam filmi, uzun süredir annesinin öldüğünü düşünen Lucius’un babası Maximus’u kaybetmesinden sonra geçecek.

Devam filminde ayrıca Denzel Washington, adı henüz açıklanmayan, imparatorlardan nefret eden, zengin bir silah tüccarına dönüşen eski bir köle karakterini canlandırıyor.

Kadroda ayrıca İmparator Caracalla rolünde Joseph Quinn, İmparator Greta rolünde Fred Hechinger ve belirtilmeyen bir rolde Pedro Pascal yer alıyor.

Orijinal Gladyatör yıldızları Connie Nielsen (Lucilla) ve Derek Jacobi’nin (Senatör Gracchus) da geri dönmesi planlanıyor.

Orijinal film, 103 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 465 milyon dolar kazandı ve 2000 yılında gösterime girdikten sonra En İyi Film dahil beş Oscar kazandı.

Hikaye MS 180’de, Maximus’un Roma güçlerini Cermen kabilelerine karşı zafere götürdükten sonra eve dönmesinin ardından geçiyor.

Yönetmen Ridley Scott ile yazarlar David Franzoni, John Logan ve William Nicholson’un eseri hala bir klasik olarak kabul ediliyor.

2001’den beri bir devam filmi konuşuluyor olsa da, Paramount’un projeye yeşil ışık yaktığı 2018’den bu yana hiçbir zaman tam anlamıyla meyvesini vermedi.

Ve şimdi merakla beklenen o devam filmi Fas’ta ve komşu Sahra Çölü’nde çekiliyor.

Özel efekt çekiminin yanlış gittiği ve tehlikeli bir patlamaya neden olduğu ortaya çıkınca proje sarsıntılı bir başlangıç ​​​​yapmıştı.

Orijinal tarihi destan, bütçesinin beş katı hasılat elde etti ve Russell Crowe ile Joaquin Phoenix’in yıldızlığının pekişmesine yardımcı oldu.

Gladyatör, Crowe’a En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere beş Akademi Ödülü getirdi.

Yeni film, yönetmen Ridley Scott’ı geri getirirken, orijinal filmin sonunda karakteri öldüğü için Russell yer almayacak.

Gladyatör 2’nin 2024 sonlarında sinemalarda gösterime girmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x