Kocaeli’de fabrikada grup seks iddiası; şirketten açıklama geldi

Kocaeli’de bir fabrikada 1’i kadın 4 kişinin grup seks yaparken yakalandığı iddiasına, fabrika yönetiminden yalanlama geldi. Federal Mogul’dan yapılan açıklamada, “İlgili fabrikamızda bahse konu olay gerçekleşmemiş olup, buna bağlı olarak iş akdinin feshi de söz konusu değildir” denildi.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada geçtiğimiz günlerde grup seks olayı yaşandığı iddia edilmişti. Bağımsız Kocaeli’den Uğur Enç’in haberine göre; fabrikada görev yapan bir kadın güvenlik görevlisi, 2’si güvenlik 1’i işçi 3 erkek çalışan ile grup seks yaparken yakalandı.

Gece vardiyasında meydana gelen olaydan haber olan fabrika yönetiminin, kamera kayıtlarını inceledikten sonra 4 çalışanla ilgili soruşturma başlattığı, soruşturma sonunda çalışanlarının iş akdi feshedildiği öne sürülmüştü. 

Fabrikadan iddialarla ilgili açıklama geldi. Olayı yalanlayan fabrika yönetimi, şu ifadeleri kullandı:

“3 Mayıs 2024 Cuma Günü bir yerel haber portalında şirketimizle ilgili yayımlanan ve daha sonra da bu yayın temelinde, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya ortamlarında yayılan asılsız bir haberin gündemi meşgul ettiğini üzülerek takip etmekteyiz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki ‘Federal Mogul’da Grup Seks Skandalı’ başlıklı haber kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgili Fabrikamızda bahse konu olay gerçekleşmemiş olup, buna bağlı olarak iş akdinin feshi de söz konusu değildir.

Şirketimizin kurumsal itibarını zedeleyen bu tür asılsız haberlere ve buna bağlı olarak gerçekleşen paylaşımlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Ayrıca bu süreçte gerek hukuki gerekse de diğer haklarımız korunacak şekilde gerekli çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü de ifade etmek isteriz.

Kamuoyunun takdirine saygılarımızla sunarız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x