Bu Hileyi Çok Az Kişi Biliyor: Parfümünüzü Gün Boyunca Kalıcı Hale Getiriyor

İşe giderken, spordan önce ya da güzel bir buluşmaya hazırlanırken, kendinizi en özgüvenli hissettiğiniz an güzel bir parfüm şişesini elinize aldığınız saniyelerdir.

Parfümün kokusu, hem çevrenize büyük bir etki verirken, hem de sizin kendinize olan güveninizi zirveye çıkarıyor. Ancak evden ya da ofisten çıkacağınız sırada oldukça keskin hissedilen parfüm kokuları, açık havayla temas edilmesi halinde birkaç saat içerisinde tamamen sönük duruma düşebiliyor.

BUNU UYGULAMAK PARFÜMÜN ETKİSİNİ TÜM GÜNE YAYIYOR

Bazıları bu duruma karşı parfümlerini çantasında gezdirerek, gün içerisinde birçok kez kullanmayı tercih etse de, söz konusu durum hem parfümü taşımak gerektiğinden hem de sık kullanım nedeniyle parfümün erken bitmesine yol açmasından ötürü oldukça sıkıntılı bir duruma dönüşüyor.

Parfümünüzün çok daha uzun süre boyunca ilk anki etkisini sürdürmesi içinse oldukça basit ve etkili yöntemler bulunuyor. Koku uzmanı Natalie Ortiz, Mirror için yayınladığı yazıda, dudak nemlendirici kullanarak gün boyu nasıl kokabileceğinizi anlatan mükemmel bir tüyo paylaştı.

Vanilya, misk veya şeker kokusu gibi yüzlerce farklı türde parfüm bulunmakta. Bu parfümlerin bazıları uzun süre etkili olurken, bazıları hemen sönebiliyor. Parfümlerin dayanıklılığı ve kalıcılığı, üretim kaliteleriyle değişiklik gösterebiliyor.

Siz de parfümünüzün uzun süre dayanması için bu yolları izleyebilirsiniz:

  1. Parfümü cildinize sürün, kıyafetlerinize değil.

  2. Bileklerinizi ovuşturmayın. Parfümü iki elinize sıkın ve kurumasını bekleyin.

  3. Parfümü duştan hemen sonra, cildiniz hala nemliyken uygulayın.

DUDAK KREMİ KULLANMAK PARFÜMÜNÜZÜN ETKİSİNİ TAVANA ÇEKİYOR

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre, parfümünüzün etkisini gün boyu uzatacak en etkili yollardan biri ise dudak nemlendirici…

Dudak nemlendiriciler, bileğinize, dirseklerinize ve boynunuza kokusuz bir şekilde uygulanabilir. Bu, parfümün cildinizde daha uzun süre kalmasına yardımcı olmakta çünkü dudak kremi nemlendirici ve yağ içermekte.

Ancak dikkat edilmesi gereken, yağlı bir leke bırakmamak için dudak kremi kalın bir tabaka halinde sürmemektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x